Fotograf Gallery

Pramen 2008 – 2016 / Katalog Ateliéru fotografie
— křest publikace

čtvrtek 15. března od 19 hodin

Publikace Pramen / Katalog Ateliéru fotografie sleduje období pedagogického působení Aleksandry Vajd a Hynka Alta na Vysoké uměleckoprůmyslové škole v Praze od roku 2008 do roku 2016 a dále do současnosti. Jejími základními strategiemi jsou zpětné revize autorských i ateliérových archívů a nová interpretace nepoužitých, nedokončených či pouze zamýšlených, ale nevytvořených projektů, souborů a záměrů studentů a absolventů ateliéru.

Jmenovitě se knize podíleli Petr Pawlowski, Adéla Zapletalová, Jan Drochytka, Jan Kolský, Peter Sit, Eva Šmahelová, Barbora FastrováEva Rybářová, Marie Tučková, Adam Havelka, Tomáš Brabec, Nina Bumbalková, Eva Burianová, Teo Sprock, Markéta Kinterová, Radek Brousil, Zuzana Vejšická, Nikola Hronková, Peter FaboLadislav VondrákRudolf SkopecMatěj Pavlík, Kryštof Hlůže, Veronika Nehasilová, Lenka Glisníková, Michal Králíček, Nora Longatti, Benedek Regős, Lukáš Prokůpek, Václav KopeckýViktor Kopasz, Bastian Schwind, Akira Otsubo, Adéla Kremplová, Johana Pošová, Matěj Kos, Libor Galia, Richard Janeček, Jana Šašková, Eva Dittrich, Alina Cristea, Julia Lübbecke, Katarína Hudačinová, Darja Lukianenko, Barbora Hollan, Miroslava Večeřová, Michal Blecha, Jara Lopez.

Editory Pramene jsou Hynek Alt, Jiří Ptáček a Aleksandra Vajd. Grafický design: Jan Brož. Knihu vydává Nakladatelství UMPRUM. 

Více o knize Pramen

Program křtu:

Barbora Fastrová a Johana Pošová: Občerstvení
Ladislav Vondrák: LV
Eva Rybářová: Recitál
DJ Kraliček

Knihu představí Jiří Ptáček a pokřtí Vjera Borozan a Jiří Skála.

fb

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.