Fotograf Gallery

Fotograf Residency

Fotograf Residency je rezidenční projekt pro čtyři umělce / umělkyně a čtyři kurátory / kurátorky, kterou provozuje fotografická asociace a její partnerské instituce. Umělci / umělkyně a kurátory / kurátorky vybírá porota na základě nominace partnerskou institucí. Každý umělec / umělkyně a kurátor / kurátorka pochází z jiné země a v Praze stráví dva měsíce nebo dva týdny. V rámci rezidence je vybraným poskytnuto ubytování a honorář za pobyt, tvorbu, výzkum, vzdělávání se a sdílení svého umění či znalostí.

Jsme hrdí na to, že se našimi partnerskými institucemi stali: CCA –Tbilisi (Gruzie), Fundacja Sztuk Wizualnych – Krakow (Polsko), Nová Cvernovka – Bratislava (Slovensko), Trafó – Budapest (Maďarsko)

Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím visegrádských grantů z Mezinárodního visegrádského fondu. Posláním fondu je prosazovat myšlenky udržitelné regionální spolupráce ve střední Evropě.

Výběr rezidentů a rezidentek

Dne 21. června 2019 zasedla v Praze mezinárodní porota Fotograf Residency ve složení Šymon Kliman (Nová Cvernovka – Bratislava), Judit Szalipszki (Trafó – Budapest), Joanna Gorlach (Fundacja Sztuk Wizualnych – Krakow), Aleksi Sosselia (CCA –Tbilisi) a Tereza Rudolf (Fotograf). Každý zahraniční partner představil své nominace na pobyty umělců / umělkyň a kurátorů / kurátorek. Z nich komise vybrala následující rezidenty a rezidentky.

Umělci a umělkyně

Anna Orlowska (Polsko)
Sadarismelia (Mariam Natroshvili / Detu Jincharadze, Gruzie)
Marcell Esterházy (Maďarsko)
Denis Kozerawski (Slovensko)

Kurátoři a kurátorky

Bartosz Flak (Polsko)
Gvantsa Jishkariani (Gruzie)
Beáta Istvánkó (Maďarsko)
Erik Vilím (Slovensko)

 

Project coordinator:
Sandra Svobodová
sandra.svobodova@fotografnet.cz  

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.