Fotograf Residency

Fotograf Residency je rezidenční projekt pro čtyři umělce / umělkyně a čtyři kurátory / kurátorky, kterou provozuje fotografická asociace a její partnerské instituce. Umělci / umělkyně a kurátory / kurátorky vybírá porota na základě nominace partnerskou institucí. Každý umělec / umělkyně a kurátor / kurátorka pochází z jiné země a v Praze stráví dva měsíce nebo dva týdny. V rámci rezidence je vybraným poskytnuto ubytování a honorář za pobyt, tvorbu, výzkum, vzdělávání se a sdílení svého umění či znalostí.

Jsme hrdí na to, že se našimi partnerskými institucemi stali: CCA –Tbilisi (Gruzie), Fundacja Sztuk Wizualnych – Krakow (Polsko), Nová Cvernovka – Bratislava (Slovensko), Trafó – Budapest (Maďarsko)

Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím visegrádských grantů z Mezinárodního visegrádského fondu. Posláním fondu je prosazovat myšlenky udržitelné regionální spolupráce ve střední Evropě.

Výběr rezidentů a rezidentek

V pátek 21. června zasednou zástupci všech zúčastněných institucí k výběru rezidentů a rezidentek. Každý zahraniční partner Fotograf Residency představí své nominace na pobyty umělců / umělkyň a kurátorů / kurátorek. Dvě čtveřice rezidentů či rezidentek (za každou zemi 1 umělec či umělkyně a 1 kurátor či kurátorka) budou vybrány společně zástupci všech partnerů a platformy Fotograf. 

Jména vybraných rezidentů a rezidentek budou veřejně představena tentýž den večer ve Fotograf Gallery v rámci programu ke křtu nového čísla časopisu Fotograf #33 Investigace.

Project coordinator:
Sandra Svobodová
sandra.svobodova@fotografnet.cz