Fotograf Gallery

Denis Kozerawski
— Artist´s Talk

pondělí 25. listopadu od 18 hodin

Denis Kozerawski je umělec působící v uměleckém kolektivu APART – meta-participativní platformě pracující na protoinštitucionální bázi. Ta od roku 2012 provádí výzkumnou, tvořivě-uměleckou, projektovo- a výstavo-tvornou / kurátorskou, publikační a archivační činnost. V roce 2017 byl APART ve finále Ceny Oskára Čepana. Vystavoval v bratislavské Kunsthalle, pražských Karlin Studios, kurátorsky realizoval samostatnou výstavu Babi Badalova Electronic Dadaist Poetry, vydal stejnojmennou publikaci a publikace umělkyně Mehraneh Atashi a psychiatra Jana Ballxa. Uspořádal performance umělce Nikhila Chopra jako součást projektu pro Documenta 14, organizoval přednášku a promítání se zakladatelem e-flux Antonem Vidoklem a Arsenyem Zhilyaevem. Celkem vydal dosud osmnáct publikací mapujících individuální nebo skupinové projevy v současném umění. Uspořádal výstavu slovenských uměleckých vydavatelství v Red Gallery v Londýně.

Denis Kozerawski momentálně pracuje na individuálním projektu Slzy slunce na zemi, kterým reflektuje svůj vztah k romské identitě a rasismu.

V rámci artist talku se Denis Kozerawski zaměří na ústřední tématické okruhy a stěžejní projekty skupiny APART, způsoby kolektivní imaginace při tvorbě uměleckých instalací, a na to, jak bratislavský institucionální provoz ovlivnil jejich způsob fungování. Představí projekt Slzy Slunce na Zemi, který momentálně prezentuje v Banské Bystrici, a v závěru prezentace promítne film The Most Beautiful Catastrophe.

Jeho přednáška se uskutečňuje v době studijního pobytu v Praze, kam přijel na základě udělení Fotograf Residency pro kurátory / kurátorky a umělce / umělkyně ze zemí Visegrádské čtyřky a Gruzie.

kozerawski.sk

fb

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.