Fotograf Gallery

Nekonečné vajíčko


Zahájení: 30. 6. v 18:00

Výstava nesoucí název Nekonečné vajíčko se zabývá různými formami tvoření či oddělováním těl a identit. Vystavená díla si pohrávají s tekutostí hranice mezi přirozeně zplozeným a uměle zhotoveným a ukazují těla a identity jako teritoriální stavební materiál. Představí díla Ericy Curci, Pedra Neves Marquese, Johany Pošové a dvou laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého: Marie Tučkové a Lukáše Hofmanna

— Celý článek

2022 FOTOGRAF MAGAZINE OPEN CALL TALENTS WANTED!

Vyhlašujeme FOTOGRAF MAGAZINE OPEN CALL pro všechny profesionály*ky, amatéry*ky a studenty*ky  k zaslání fotografických projektů. Přijímáme vizuální projekty – fotografické, pohyblivý obraz, apod., které představují svébytný jasně definovaný celek mající nezávislý a nekomerční charakter. 

Vítáme všechny žánry a nejrozmanitější přístupy v rámci umělecké tvorby, protože jedním z cílů naší “Fotograf – zóny současné fotografie” je objevování talentů. Hledáme talenty jakéhokoliv věku. Talents wanted! Hlašte se!

— Celý článek

Úchylka měření: 1392 hodin výstavy, z toho 237 otevřeno


Zahájení: 14.4. 2022, 18:00
Kurátor: Tereza Rudolf a Vojtěch Märc

Postava měřiče se neodmyslitelně poutá k moderní kulturní tradici a především pak k období 19. století. Již tam se krajinou pohybuje mužská postava, na jejíchž bedrech spočívá „tíže” přesného vyměření skutečnosti. Fotografie se historicky osvědčila mimo jiné jako nástroj vědeckého měření, když měla zaručit jeho kýženou exaktnost a objektivitu. Měření, často právě za pomoci fotografických technologií, tak v moderní době sehrává zásadní úlohu a nese i podobnou zátěž. Svět je nejdřív potřeba změřit, aby se dal rozkrájet, a případně prodat

— Celý článek

Změna otevírací doby

Vážení návštěvníci Fotograf Gallery,
nově máme otevřeno i v pondělí (od 13:00 do 19:00). Soboty budou otevřené jen po předchozí domluvě.
 
Děkujeme
Fotograf

— Celý článek

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.