Fotograf Gallery

Bartosz Flak
— Slepá ulička. O posmrtné fotografii.

pondělí 9. prosince od 17 hodin

Postmrtná fotografie – mrtvá tradice zobrazování zemřelých těsně před pohřbením po sobě zanechala tisíce nepochopitelných, temných a velmi intimních obrazů, které lze snadno objevit v rodinných archivech, na bleších trzích a v hromadách odpadu. V rámci současné práce na souboru esejů Flak představí polskou postmrtnou fotografii a literární přístup k fenoménu nalezených fotografií.

Bartosz Flak je kulturní antropolog. Je zaměstnancem Muzea fotografie v Krakově (MUFO), koordinátorem výstav a publikací, kurátorem a autorem článků a esejů o fotografii. Jako spoluorganizátor přednáškové série Ve stínu zkoumal okraje fotografického mainstreamu. Je držitelem stipendia polského ministra kultury a národního dědictví. Přednáška se uskutečňuje v době jeho studijního pobytu v Praze, kam přijel na základě udělení Fotograf Residency pro kurátory / kurátorky a umělce / umělkyně ze zemí Visegrádské čtyřky a Gruzie.

fb

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.