Fotograf Gallery

Máme novou výstavní koncepci. Račte vstoupit!

Fotograf Gallery od března 2021 mění výstavní koncepci i kurátorský tým. Po Jiřím Ptáčkovi se kurátorování galerie ujmou Hana Buddeus, Jen Kratochvil, Vojtěch Märc Tereza Rudolf. První výstavou v novém konceptu jsou Malé dějiny fotopastí (25. 3.–12. 5. 2021). A na jaké novinky se můžete těšit?

Méně výstav, ale hlubší prožitek!

Nový výstavní plán počítá s nižší frekvencí obměn výstav. Budete mít tak dostatek času si výstavy prohlédnout a znovu se do Fotograf Gallery vracet. Každou výstavu si na galerijním menu ponecháme zhruba 2,5 měsíce. Během nich se můžete těšit na speciální doprovodný program v podobě tematických přednášek, dílen pro děti nebo na vyhlášení zábavných výzev, které vás přimějí o tématu výstav přemýšlet v širším měřítku. 

Chceme s vámi zůstat v kontaktu stůj co stůj

V případě dlouhodobějšího omezení výstavní činnosti počítáme s plánem B ve smyslu výstav a programů slučitelných s hygienickými omezeními. Vybrané výstavy a jejich extrakt pojmeme jako estetickou intervenci do vlastních výloh, které mají jedinečný potenciál komunikovat s prostorem ulice. První ryze „výlohovou“ výstavou jsou Malé dějiny fotopastí, „pootevřený“ koncept jsme si vyzkoušeli i během února ve výstavě Jiřího Havlíčka Černý Pluto Universa. Chystáme pro vás možnosti, jak se zapojit, např. formou tematické hry po Praze či splněním zadání pro fotografickou tvorbu nebo soutěž.

Čítárna: Od nás pro vás

Nový koncept Fotograf Gallery stojí na potkávání se. Až to bude možné, můžete k nám do Jungmannovy ulice zajít nejen na výstavu nebo doprovodný program, ale také do naší Čítárny. Máme v ní téměř tisícovku titulů o současném umění a fotografii. Domů je vám sice půjčit nemůžeme, ale garantujeme vám, že je u nás příjemné prostředí pro četbu i studium. Seznam knih z naší čítárny budeme postupně zveřejňovat na webových stránkách, případně můžete kontaktovat naší Báru, která vám prozradí, jaké tituly máme k dispozici (barbora.soukupova@fotografnet.cz). 

Jsme jeden Fotograf

Vydáváme časopis, provozujeme galerii, pořádáme festival. To vše v rámci aktivit spolku Fotograf. Nově najdete všechny naše aktivity pod účtem @fotograf.zone na Facebooku a Instagramu. Větší propojení našich aktivit chystáme i do budoucna. Sledujte nás!

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.