Fotograf Gallery

Nestůjte opodál. Zapojte se do našich výzev!

Vkročte do doprovodného programu Fotograf Gallery! Máme novou výstavní koncepci a s ní přichází také doprovodný program. Těšit se můžete na pravidelné přednášky a nudit se u nás nebudou ani děti! Ke stažení na našem webu najdou hry – doplňovačky, které jsou určeny dětem různého věku.  Zapojit se do dění kolem výstavy Malé dějiny fotopastí mohou také dospělí formou zábavných výzev. Vyberte si tu, která vám nejvíc padne, a vyhrajte předplatné časopisu Fotograf či další ceny!   

VÝZVA #1: V ROLI KOŘISTI

Najděte si internetu webkameru, která se nachází někde ve vašem okolí (odkazy na několik umístěných v centru Prahy uvádíme níže.) Dobře si celou scenérii prohlédněte a chvilku ji pozorujte. Pak se vydejte přímo na místo činu a nechte se kamerou zachytit. Jaký je to pocit, když víte, že vás někdo sleduje? Jak se liší vaše vnímání prostoru, když jste jeho součástí? Je jen na vás, jak se se scénou, kterou jste před chvíli sami nepozorovaně pozorovali, vypořádáte. Co kameře nabídnete k pozorování? Nechte se na kameře zachytit a zašlete nám svůj snímek!

www.zoocam.info/zive-kamery-z-prirody

pixcams.com/camindex.htm

www.skylinewebcams.com/it/webcam 

www.worldcamera.net 

hotel-lippert.click2stream.com

webcam.csvts.cz

 

VÝZVA #2: V ROLI LOVCE

Najděte si několik webkamer umístěných v přírodě, mohou být v České republice, Evropě, ale i kdekoliv jinde na světě (například na stránce www.zoocam.info). Skrze obrazovku svého počítače se můžete podívat na nejrůznější velmi vzdálená místa. I když se u nás zrovna stmívá, před vámi se leskne slunce na mořské hladině…

Možná budete mít štěstí a zajímavý záběr ulovíte hned napoprvé. Možná ale budete muset chvíli vyčkávat. Ačkoliv se v záběru zrovna nenachází žádné zvíře, není zcela statický. Podívejte se pořádně. Voda teče, vítr fouká, rostliny se pohupují a jejich stíny se proměňují.

A pak se najednou objeví a celou kompozici ovládne. Srnka, orel, nebo kosatka?

VÝZVA #3: OKNO DO SVĚTA

Doma teď trávíme víc času než kdy jindy a o cestování si většinou můžeme nechat jen zdát. Navštěvovat cizí země ale můžeme alespoň zprostředkovaně – někdo sleduje cestovatelské filmy, jiný bloumá po google maps a další zvědavě prohlíží webkamery. Lidé po celém světě navíc sdílí výhled ze svých oken na stránce window-swap.com. Využijte toho, přijměte jejich pozvání a navštivte různorodé destinace. Pokud po cestě uvidíte něco zajímavého, neváhejte to s námi sdílet!

VÝZVA #4: MYŠI MAJÍ PRÉ

Zajímá vás, co se děje doma, když tam zrovna nejste? Patříte k těm, kteří mají domácí zvíře a jeho počínání sledují přes webkameru? Podělte se s námi o své pozorování! 

Výzvy FOTOGRAF GALLERY probíhají od 25. března do 9. května. Jsou určeny všem, kteří mají chuť se zapojit. Své úlovky z fotopastí zasílejte na e-mail viktorie.vitu@fotografnet.cz. O ty nejzajímavější snímky se podělíme před skončením výstavy na našich sociálních sítích a jejich autory odměníme předplatným časopisu a dalšími výhrami.

 

— Press

— Z výstavy Malé dějiny fotopastí (Nicole Six & Paul Petritsch)
— Z výstavy Malé dějiny fotopastí (Nicole Six & Paul Petritsch)
— Z výstavy Malé dějiny fotopastí (NEOZOON, MY BBY 1, video still © VG Bild-Kunst, Bonn 2021)
— Z výstavy Malé dějiny fotopastí (NEOZOON, MY BBY 3, video still © VG Bild-Kunst, Bonn 2021)

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.