Fotograf Gallery

Pustý ostrov chrání 15.000 obyvatel

sobota 29. února od 16 a 20 hodin

Pustý ostrov chrání 15.000 obyvatel je vizuálně-pohybové představení spojené s poslechem hudby a s četbou z mapy a fiktivní kroniky Pustého ostrova. Ve Fotograf Gallery se uskuteční hned dvakrát během dne: od 16 a 20 hodin. 

Ostrov jako mentální prostor. 

Autorky organizují setkání na Pustém ostrově. Ostrov je kus pevniny, menší než kontinent a větší než skála, který vystupuje z vody. Pustý může znamenat neobydlený, jednotvárný, ponurý, chmurný, nudný. Je to samostatný izolovaný ekosystém, na kterém platí specifické zákonitosti.

Představení Pustý ostrov chrání 15 000 obyvatel si klade za cíl vytvořit ideální podmínky pro setkání návštěvníků Ostrova s jeho obyvateli. Je to přehlídka kostýmů obyvatel Pustého ostrova doprovázena četbou fiktivní kroniky Ostrova a poslechem autorských hudebních tracků, jejichž názvy tvoří jednotlivé kapitoly kroniky. Cílem projektu je hledání různých podmínek pro toto setkání, které balancují na hranici mezi představením, přehlídkou a výstavou.

Pustý ostrov má formu módní přehlídky, jejíž parametry jsou podrobovány otázkám souvisejícím s pomíjivostí rychlého sledu obrazů, hodnocení vizuální kvality vytržené z kontextu, ze separovanosti modelů a z pojetí mentálního prostoru Pustého ostrova jakožto konceptuální kolekce. Obyvatelé Pustého ostrova se nemohou nikdy potkat, protože je pustý.

Autorky: Zuzana Sceranková, Natálie Rajnišová a Emílie Formanová
Hudba: Alfréd Schubert a Ján Mesány, Anders Christopherson, Honza Tomšů, Johannes van Bebber, Matthieu Fuentes, Matyáš Bartoň, Michaela Švédová a Vojtěch Šaroun  
 
 
Délka trvání: 55 minut
 

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.