Fotograf Gallery

Marie Tomanová – It Was Once My Universe
— Slavnostní křest knihy

Po křtech v metropolích jako je Tokio, New York či Paříž, Tomanová představí svou již třetí publikaci It Was Once My Universe také v Praze. Projekt, který vzbudil světový zájem díky své loňské nominaci na Louis Roederer Discovery Award na fotografickém festivalu Rencontres d‘Arles ve Francii, je nyní zvěčněn do knižní podoby s japonským nakladatelstvím Super Labo ve spolupráci s kunst historikem Thomasem Beachdelem.

Marie Tomanová pokřtí svoji novou knihu ve Fotograf Gallery v pondělí 14. listopadu od 18:00. Její výpověď plná intimity a zranitelnosti je vyprávěním o období, kdy se vrátila domů jako zcela jiný člověk, proměněný dlouhým pobytem v zahraničí, a fotografickou dokumentací této závratné zkušenosti. Snímky vznikly mezi 16. prosincem 2018 a 5. lednem 2019 během prvního návratu Tomanové na malou rodinnou farmu v jihomoravském Mikulově ‒ po více než osmi dlouhých letech ve Spojených státech.

Křest proběhne za účasti umělkyně Marie Tomanové a autora Thomase Beachdela.

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.