Fotograf Gallery

Fotograf Residency
— výsledky

30. 6. 2019

Dne 21. června 2019 zasedla v Praze mezinárodní porota Fotograf Residency ve složení Šymon Kliman (Nová Cvernovka – Bratislava), Judit Szalipszki (Trafó – Budapest), Joanna Gorlach (Fundacja Sztuk Wizualnych – Krakow), Aleksi Sosselia (CCA –Tbilisi) a Tereza Rudolf (Fotograf). Každý zahraniční partner představil své nominace na pobyty umělců / umělkyň a kurátorů / kurátorek.

Jména vybraných rezidentů a rezidentek byla veřejně vyhlášena tentýž den večer ve Fotograf Gallery v rámci programu ke křtu nového čísla časopisu Fotograf #33 Investigace.  Následující týden byly všechny vybrané osobnosti kontaktovány kvůli potvrzení jejich pobytu v Praze. V současnou chvíli můžeme veřejně ohlásit, že se rezidenty platformy Fotograf stávají:

Umělci a umělkyně

Anna Orlowska (Polsko)
Sadarismelia (Mariam Natroshvili / Detu Jincharadze, Gruzie)
Marcell Esterházy (Maďarsko)
Denis Kozerawski (Slovensko)

Kurátoři a kurátorky

Bartosz Flak (Polsko)
Gvantsa Jishkariani (Gruzie)
Beáta Istvánkó (Maďarsko)
Erik Vilím (Slovensko)

Projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím visegrádských grantů z Mezinárodního visegrádského fondu. Posláním fondu je prosazovat myšlenky udržitelné regionální spolupráce ve střední Evropě.

— Porota Fotograf Residency (zleva): Joanna Gorlach, Aleksi Sosselia, Tereza Rudolf, Šymon Kliman, Judit Szalipszki

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.