Fotograf Gallery

Fotograf pro Ukrajinu


Zahájení: 24. 3. 18:00

Válečný konflikt, který rozpoutalo Rusko na Ukrajině, drtivě dopadá na ukrajinské obyvatelstvo, výtvarné umělce nevyjímaje. Potýkají se s válečným stavem, hrozícím nedostatkem potravin a dalších zdrojů. Tato katastrofální situace našich kolegů a mnohdy také přátel je pro nás nepřijatelná. 

Spolek Fotograf 07 z.s. se zapojil do pomoci s uspořádáním charitativní aukce Umělcům Ukrajiny – pro život bez cenzury, kterou pořádá galerie Cermak Eisenkraft a požádal na dvě desítky domácích tvůrců*kyň na poli fotografie, aby přispěli svým dílem. 

Aukce je ve spolupráci s Akademií výtvarných umělců v Kyjevě a pomoc cílí především na jednotlivce*kyně působící v umění po celé Ukrajině, jimž bude směřovat veškerý výtěžek.

Svá díla do charitativní aukce darovali například:

Stanislav Kolíbal, Magdalena Jetelová, Jiří Georg Dokoupil, Jan Mikulka, Jan Švankmajer, Vladimír Véla, Jan Dostál, Vladimír Škoda, Pavel Baňka, Martin Polák, Václav Jirásek, Libuše Jarcovjáková, Dušan Šimánek, Jindřich Štreit, Markéta Othová, Tomáš Hrůza, Václav Kopecký, Alexandra Vajd, z Berlína Ruprecht von Kaufmann, z Bratislavy Ján Šicko a mnozí další.

Aukce se bude konat na portálu livebid.cz. Celý výtěžek z aukce bude cíleně a přímo rozdělen ukrajinským výtvarným umělcům a jejich rodinám z transparentního účtu 7041892/0800 založeného pro tento účel Nadačním fondem Cermak Eisenkraft.

Na tento účet je možné již nyní zasílat prostředky, které budou ihned odeslány na konta konkrétních rodin, které jsme v předchozích dnech získali.

Termín aukce: 24. března od 18:00 hodin.

Více informací zde: http://cermakeisenkraft.com/news-events/umelcum-ukrajiny-to-artists-of-ukraine

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.