Fotograf Gallery

CAKEBREAK burza
— Osmdesátky jsou víc než David Bowie

22.10. 2011, 14.00 - 19.00

UMĚNÍ.DESIGN.KNIHA.FOTOGRAFIE.PLAKÁT.FILM.1980.1989

Tak je to tady, daly jsme se dohromady s Fotograf Gallery. Máme rády výstavy a hezké vernisáže, dobré umělce a zajímavé projekty. Teď jsme to našly všechno pohromadě, takže po blešácích je tu burza ve Školské, oficiální sraz veksláků s uměním. Bereme to tématicky a v hledáčku máme 80. léta.

Krotitelé duchů, The Breakfast Club, Madonna s podprsenkou od Jeana-Paula Gaultiera, ale taky legendární reklama na Apple nebo nezapomenutelný Knight Rider. Gilbert a George získávají Turnerovu cenu, u nás vzniká skupina designérů Atika a Rain Main vyhrál Oscara.

Bylo to krušné období a to nezmiňujeme 80´s saka a vycpávky ramen. Všechno a mnohem víc zprostředkujeme pod dobovým heslem “Back to the Future” 22. října odpoledne.

Připravujeme pro vás stánky s dobovým designem, módou, uměleckými publikacemi vydanými mezi léty 1980 a 1989 nebo reflektující tuto dobu, vinylové desky i plakáty. Za hezkého počasí se koná akce venku na dvorku, při nepřízni počasí uvnitř Fotograf Gallery. Vstup na akci je zdarma a účastnit se můžete taky!

Možnosti jsou rovnou dvě:

1. FOTOGRAF FESTIVAL stánek s komisním prodejem

Možnost zúčastnit se burzy je tu i pro všechny zájemce, kteří mají doma třeba jen pár kousků. Fotograf festival připravil speciální stánek s komisním prodejem, kde se stačí pouze skrze e-mail (cakebreakcakebreak@gmail.com) nebo v dopoledních hodinách v den akce na místě zaregistrovat, stanovit cenu prodávaného objektu a s napětím čekat, zda právě o váš kus bude zájem. Posílejte, prosím, POUZE fotografie předmětů z osmdesátých let. Děkujeme za pochopení. (Speciálně se těšíme na audiokazety, videohry a hračky!!!!)

2. Vlastní stánek na burze (pro sběratele, profesionály, superhrdiny)

Pokud si věříte natolik, že si myslíte, že můžete nabídnout návštěvníkům komplexní stánek zaměřený na jeden segment 80. let (dobové komiksy, knihy, hudební plakáty nebo trička,…), napište nám na cakebreakcakebreak@gmail.com přesný popis prodávaného zboží a pošlete fotografie, poř. odkaz na stránky. Vaší žádost posoudíme pokud se bude na burzu zboží hodit, ozveme se vám.

Mezi prodejci se objeví:

Nanovo design (www.nanovoshop.cz)
Obchod s nejen československým designem 60., 70. a 80. let. Nábytek, bytové doplňky, vzpomínky.

Rayon Roulette Vintage: 80’s fashion, doplňky…
ODtuzex :(nejen) od dobových brýlí po hračky. znáte z cakebreak blešáků.
Art antikvariát online: Nový antikvariát se zaměřením na knihy o umění, krásné knihy, vazbu, typografii, ilustraci, orig. plakáty a pohledy nabídne to nejlepší z 80. let.
Antikvariát Mingus: Zástupci antikvariátu Mingus se účastnili už CAKEBREAK blešáku v MeetFactory, tentokrat přivezou do Fotograf Gallery vinylové desky a další materiál týkající se osmdesátých let.
Artarchiv: Archiv výtvarného umění pořádá v rámci Fotograf festivalu výstavu a zároveň nabídne na burze příchozím ke koupi materiály ze svého archivu. Katalogy, pozvánky, publikace…
Časopis Fotograf a Artmap knihkupectví: Na společném stánku časopisu Fotograf a nedávno vzniklého internetového knihkupectví Artmap najdete všechna dostupná čísla Fotografa, katalog Mutjícího média mapující fotografii, která přišla po konci 80. let, a mnoho dalšího.
Knižní bazar skupiny “Co čteme”: Možná ho znáte už z kina Oko! Na místě se objeví mezi dalšími veksláky. Přineste či odneste knihy, které byly napsány mezi rokem 1980 a 1989 – a to zadarmo.
!BISTRO! Matejizna In Da Kitchn: Domácí pohoštění si pro návštěvníky připraví Matěj, který se kromě výborných pomazánek, na místě připravovaných (před vašima očima) plněných baget nebo domácí paštiky odváží podávat arabskou pastu Baba Ganoush a nakládaný sýr “kavak”. Nalévat bude jablečný cider značky F.H.Prager, Matěje jste mohli potkat např. na pikniku Živé město nebo na blešáku v dejvické Klubovně.

A jako vždy náš cakebreak stánek s veganskými dorty a koláči .

Další jména zveřejníme už brzy!
Burza se koná v rámci festivalu Fotograf.
Na místě budou tématické diaprojekce, výzdoba a tak dále. Bude se na co dívat.
Těšíme se na vás ve Fotografovi.

Eva a Káča

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.