Fotograf Gallery

Book the Book

Malý Art Book Fair v Komunikačním prostoru Školská 28 a Fotograf Gallery. Organizátoři je zaměřili na malá, menší, nekomerční a nezávislá vydavatelství, a jejich knihy, fanziny i drobné publikace vydávané v malých nákladech. Součástí akce je také prostor pro prezentaci a prodej autorských knih současných umělců, fotografů, Ilustrátorů a typografů. Dvoudenní akci provází přednášky a diskuze těch, kteří se na vydáváni podílejí (vydavatelé, autoři, grafici, apod). Tématem diskuzí bude také současná situace publikací o umění, výhledy do budoucna a možnosti elektronického vydávání.

Vzácným hostem je Alexis Zavialoff, zakladatel Motto Distribution, který na dva dny přesouvá svůj berlínský obchod do Prahy. Zastupují více než 100 malých vydavatelů z celého světa. Z českých vydavatelství se představí například Tranzit, Divus, BiggBoss, Komfortmag, Fra, Moravská galerie v Brně, projekt Oldschool, Ausdruck Books, Kant, Živel, Yinachi, časopis Fotograf a další. Samostatnou sekcí bude výběr z autorských knih a zinů současných umělců.

Připravila Tereza Hejmová, VŠUP, ve spolupráci s Komunikačním prostorem Školská 28 a Fotograf Gallery.

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.