Fotograf Gallery

Radim Peško
— Prezentace, diskuze

15. 10. 2010

Pro grafického designéra Radima Peška je typografie průsečíkem nových technologií a proměňujícího se jazyka. Zabývá se navrhováním nových písem, edukační, výstavní a vydavatelskou činností. Je stálým přispěvatelem řady časopisů zaměřených na grafický design a vizuální kulturu v čele s Dot Dot Dot. K jeho nejnovějším tvůrčím počinům patří jeho vlastní digitální písmolijna RP. Radim Peško dlouhodobě pobývá v Amsterdamu. K Nizozemsku má blízko už díky postgraduálním studiím na arnhemské Werkplaats Typografie, kam nastoupil po absolutoriu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. K jeho významnějším zakázkám vizuální stylu pro Secession ve Vídni, spolupráce s museem Boijmans v Rotterdamu, Eastside Projects v Birminghamu, Moravskou galerii v Brně a dalšími. Spolupracuje s Kateřinou Šedou na knihách a publikacích. Knížka jeho fotografií vyšla v tomto roce u Bedford Press na Architectural Association School of Architecture v Londýně. Přednáší na Gerrit Rietveld Akademii v Amsterdamu a jako hostující lektor působí i na l’Ecole cantonale d’art de Lausanne (Ecal) ve švýcarském Lausanne.

Přednáška Radima Peška je součástí Festivalu nizozemské kultury NethWorks.cz 2010. NethWorks.cz je festival nizozemské kultury, který se zaměřuje na spolupráci mezi Nizozemskem a Českou republikou v oblasti kultury, ekonomiky a společenských věd.NethWorks.cz pořádá Velvyslanectví Nizozemského království ve spolupráci s partnerskými organizacemi z České republiky a Nizozemska.

Podporují

Projekt Fotograf Gallery je realizován s finanční podporou  Ministerstva kultury České republiky a v roce 2021 je podporován grantem Hl. m. Prahy ve výši 630 000 Kč.