Edice

Fotograf Edition je novou edicí fotografického umění, jíž naše instituce usiluje o zvýšení sběratelského zájmu o současnou fotografii a zároveň o nabídku kvalitního a cenově dostupného vizuálního umění. Při její přípravě se náš tým opíral o dlouholeté působení na poli umělecké fotografie a bohaté zkušenosti ze zahraničí, kde právě limitované edice umění získaly oblibu jak mezi sběrateli umění, tak mezi těmi, kteří si artefakt chtějí pořídit domů nebo jako hodnotný dárek.

Během loňského roku jsme proto spolu se třemi představiteli mladé a střední generace pracovali na tom, abychom vytvořili první sadu fotografií naší nové edice. Přispěli do ní renomovaná vizuální umělkyně Markéta Othová, která se zároveň připravuje na svoji letošní výstavu ve Fotograf Gallery. Fotografka Johana Pošová, která patří k nejvýraznějším osobnostem mladé generace, pro edici vybrala snímek navazující na její samostatnou výstavu Happy Family v naší galerii na přelomu loňského roku. Fotograf Ivars Gravlejs se rozhodl edici pojmout soubor fotogramů českého kapra. Každý z jeho snímků je proto nezaměnitelným orginálem.

Všechny fotografie jsou číslované a signované autorkami a autorem. Prodejní cena nezahrnuje adjustaci a rámování, které lze zajistit po dohodě s týmem Fotografu.

Fotografie si lze osobně prohlédnout a zakoupit v čítárně Fotograf Gallery, případně po domluvě s produkční (info@fotografnet.cz) či kurátorem galerie Jiřím Ptáčkem (+420 774 068 514).

Technické podrobnosti

Autor: Markéta Othová
Název díla: Jako Talbot
Ze série: Jako Talbot
Datace: 2018
Rozměr: 13 x 19,5 cm
Stav: bez poškození
Edice: 10 + 1 AP, signováno
Cena: 5 000,- Kč (za fotografii bez adjustace)

Autor: Johana Pošová
Název díla: Hadík
Ze série: Happy Family
Datace: 2017
Rozměr: 27 x 38 cm
Stav: bez poškození
Edice: 20, signováno
Cena: 5 000,- Kč (za fotografii bez adjustace)

Autor: Ivars Gravlejs
Název díla: Fotogram s živým kaprem
Ze série: Fotogram s živým kaprem
Datace: 2018
Rozměr: 50 x 60 cm
Stav: mírné poškození způsobené rybou
Edice: 12, signováno
Cena: 5 000,- Kč (za fotografii bez adjustace)